Секоја

  во

  Подводната флота на Русија, вооружена со хиперсонични ракети, ќе биде целосно подготвена за употреба до 2024. година. Телевизијата "CNBC" го цитира извештајот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Владата се обврза дека ќе одработи покана за членство во НАТО, датум за почеток на преговори со ЕУ и дека граѓаните ќе можат да се изјаснат на референдум за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Со 830 учесници, од 365 институции, во изминатите пет дена во Атина се одржа годишната конференција на европската асоцијација на зоолошки и аквариуми (ЕАЗА). ...
  сите 33 | | | веќе видена

  „Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Мириса на ајвар во воздухот. Госпоѓа Вермије отиде да купи пиперки, но вели дека цената е висока и дека нема доволно избор на пазарите. „Многу скапо, кога ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Германскиот голман, Лорис Кариус од оваа сезона е член на турскиот прволигаш Бешикташ, но сигурно уште долго нема да се заборави неговиот настап за Ливерпул и ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Струмички „Комуналец’’ набави машина за дробење на дрвна отпадна маса и ќе создава суровина производство на палети за загревање. Секоја година при режење на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Овие месеци се пишува историја, а јас Христијан Мицкоски, заедно со огромното мнозинство од народот, со разум, мудрост, но и со срце, не сум на страната на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Според експертите, вечерните оргазми го подобруваат расположението и резултатите на работа следниот ден. Освен што ќе си поминете супер вечер, слично ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Нападот е најдобра одбрана, ама ... Изјавата на Оливер Спасовски дека секоја активност, дури и тие на интернет, кои се насочени кон ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Овие месеци се пишува историја, а јас Христијан Мицкоски, заедно со огромното мнозинство од народот, со разум, мудрост, но и со срце, не сум на страната на ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владата се обврза дека ќе одработи покана за членство во НАТО, датум за почеток на преговори со ЕУ и дека граѓаните ќе можат да се изјаснат на референдум за ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Ако со референдумот се даде зелено светло на договорот со Грција, практично се вклучува црвено светло за референдумот од 8 септември 1991 година. Иако сакаат ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Владата се обврза дека ќе одработи покана за членство во НАТО, датум за почеток на преговори со ЕУ и дека граѓаните ќе можат да се изјаснат на референдум за ...
  сите 31 | | | веќе видена