Сека

  во

  Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, која е во работна посета на Охрид денес преку својата страница на социјалната мрежа Фејсбук, изрази ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Добар куртон држи цена, не се знае сега на кој мафијаш е испрдок, на Сашо или на Орце, јавноста е во недумица! Мицковски вели сека е на Сашо Мијалков, ама и ...
  | | веќе видена | слични

  Пандемијата од вирусот Ковид 19 предизвика сериозни финансиски потешкотии на голем број од граѓаните, кои остаа без работа или ум беа намалени платите. Тони ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поминаа пет месеци откако популарната српска пејачка Сека Алексиќ стана мајка по вторпат и на свет го донесе својот син Јован.Иако помина релативно кусо време ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Легендарната актерка Јелисавета Сека Саблиќ денес наполни 78 години, а нејзина мотивација за за живот, освен глумата, е и нејзиниот син Стефан и внукот Леон.На ...
  сите 5 | | | веќе видена

  - Боже мој, се случи што се случи. Да не се тестирав заради превентива, немше ни да знам – порачала Цеца.Фолк дивата со насмевка и без шминка им се обратила на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Објавата дека во детската градинка „Павлина Велјанова“ во Кочани има деветмина позитивни на корона вирусот повторно ги предизвикало оние што не веруваат дека ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Откако денеска беа регистрирани 111 новозаболени од КОВИД-19, сека вкупната бројка на дијагностицирани во нашата земја, од почетокот на епидемијата, изнесува ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Откако во медиумите се појави видеото од куќата на Сека Алексиќ кое е опкружено со полиња и природа, реакциите на социјалните мрежи беа поделени. Додека некои ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Еден од поранешните најблиски соработници на мексиканскиот нарко бос Хaоакин Гузман (Ел Чапа), Хозе Родриго Арегиго, познат по прекарот Чино Антракс (Кинески ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пејачката Сека Алексиќ често споделува фотографии од својот дом на социјалните мрежи, но тоа што го покажа овојпат, воодушеви многумина. Сека го фотографираше ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Попладнево на социјалните мрежи беа објавени вознемирувачки фотографии направени во Соње, крај Скопје. На сликата се гледа сека непознат „човек“ обесил ...
  сите 6 | | | веќе видена