Сегед

  во

  Новиот Вардар на есен ќе сврти нова страница во клупската историја, досегашниот сопственик Сергеј Самсоненко кој „донесе“ две титули си замина и на негово ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Денес се одржа ждрепката за новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите во која Вардар ги дозна своите противници. Вардар во ждребот влезе како носител затоа што ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Вардар како се уште актуелен европски ракометен владетел ја дочека денешната ждрепка во ЕХФ Лигата на шампиони за сезоната 2020/21. Црвено-црните пред повеќе ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Само 16. екипи имаат чест да бидат дел од новата сезона во Лигата на шампионите. Кога станува збор за ова натпреварување сите погледи на македонските ракометни ...
  сите 84 | | | веќе видена