Сегед

  во

  Најверните навивачи на Вардар приредија еуфоричен пречек за своите херои, кои попладнево се вратија од Унгарија, каде црвено-црните го елиминираа Пик Сегед и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар вчера ја загуби битката со Пик Сегед во Унгарија, но севкупно го доби овој двомеч и по третпат во низа обезбеди пласман на завршниот турнир ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Тимот на Вардар вчера успеа да издржи и да не изгуби со поголема разлика од осум гола во Сегедин против ПИК Сегед (29:25). Црвено-црните благодарение на ...
  сите 38 | | | веќе видена

  За сите што сакаат повторно да го гледаат мечот ПИК Сегед - Вардар и како „црвено-црните“ издржаа во пеколната атмосфера во Унгарија за трет настап на Ф4 ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол во реванш натпреварите од четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони. Дибиров прифати една ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вардарци со кренати глави вчера си заминаа од Сегедин откако успеаја да ја одбранат предноста од првиот натпревар и со тоа да се пласираат на Фајнл Фор ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Вардарци со кренати глави вчера си заминаа од Сегедин откако успеаја да ја одбранат предноста од првиот натпревар и со тоа да се пласираат на Фајнл Фор ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Тензијата од натпреварот, особено во завршните минути од возвратната четвртфинална пресметка меѓу Вардар и Пик Сегед доживеа кулминација на прес конференцијата ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Тензијата од натпреварот, особено во завршните минути од возвратната четвртфинална пресметка меѓу Вардар и Пик Сегед доживеа кулминација на прес конференцијата ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол во реванш натпреварите од четвртфиналето во ракометната Лига на шампиони. Дибиров прифати една ...
  сите 108 | | | веќе видена