Сегед

  во

  Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи кои ги имаат правата за пренос на натпреварите од Лигата на шампионите, ги одредија ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Скопје, 6 август 2020 (МИА) – Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи кои ги имаат правата за пренос на натпреварите од Лигата на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи кои ги имаат правата за пренос на натпреварите од ЕХФ Лигата на шампионите ги одредија ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Одредени се термините за првите десет кола на Вардар за новата сезона во Лигата на шампионите. ЕХФ во соработка со клубовите и ТВ куќите кои ги имаат правата ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Европската ракометна федерација во соработка со клубовите и ТВ куќи кои ги имаат правата за пренос на натпреварите од ЕХФ лигата на шампионите ги одредија ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Планираниот ракометен турнир во Кањижа, Србија на кој требаше да учествува и европскиот првак Вардар е откажан, па сега на „црвено-црните“ им остана само ...
  сите 25 | | | веќе видена

  На турнирот во Кањижа требаше да настапи и Вардар, а се очекуваше да играат и Нексе и Пик Сегед. Сега по откажувањето на турнирот тренерот Стевче Алушовски ќе ...
  сите 25 | | | веќе видена