Сегед

  во

  Дејан Милосављев имаше фантастична сезона и веднаш ги придоби симпатиите на вардаровите фанови. Српскиот голман изјави дека сонува за трфеј во Лигата на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Еден од клучните играчи на Вардар во оваа сезона дефинитивно е голманот Дејан Милосављев кој на фантастичен начин го замени легендарниот Арпад Штербик кој пак ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Дејан Милосављев на почетокот на сезоната имаше тешка задача да го замени легендарниот Арпад Штербик на голот на Вардар. Сепак, со одличните партии младиот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Вардар ги надмина очекувањата на сите експерти и трета година по ред успеа да се пласира на фајнал-фор турнирот во Лигата на шампионите, а иако голем дел од ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  На 1 јуни во „Ланксес Арена“ во Келн, македонскиот шампион Вардар, шпанска Барселона, унгарски Веспрем и полски Киелце ќе се борат на Ф4 турнирот за насловот ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Тренерот на ракометарите на Вардар, Роберто Гарсија Парондо, за шпанскиот дневен спортски лист „Ас“ открива дека сезонава биле исплатени само еден месец, а ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ракометарите на Вардар имаа сериозни потешкотии во првото полувреме и на почетокот на вториот дел на гостувањето кај Пик Сегед, но во продолжение стигнаа до ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Столе Стоилов не ги криеше емоциите по новиот огромен успех кој го оствари Вардар, и тоа во ситуација кога многумина го потценија и го отпишаа од ...
  сите 7 | | | веќе видена