Седум

  во

  Манчестер јунајтед загуби на пенали од Дерби и доживеа елиминација од Лига купот, Лампард вечерва ја слави најголемата победа како тренер. Англија Манчестер ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Играчите на Манчестер Јунајтед им приредија уште едно непријатно изненадување на своите навивачи, откако вечерва н „Олд Трафорд“ доживеаја срамна елиминација ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Малечката Малеа Ема Тјандравидјаја ја воодушеви публиката и играчите пред почетокот на фудбалскиот натпревар меѓу екипите на ЛА Галакси и Сиетл Сандерс. ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Монако пред две години беше шампион на Франција и тим од кој се очекуваше да биде ривал на Пари Сен-Жермен и оваа сезона, но стартот не ветува ништо добро. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во струшкото дерби немаше победник, најпрвин фудбалерите на Струга Трим Лум поведоа преку Мерџани во 26-та мин., потоа израмнија домаќините преку Клечкароски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Носителите на извршната, законодавната и судската власт се на врвот на листата најкорумпирани, но не изостануваат и лекарите, полицајците, цариниците и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американската глумица Дру Баримор отворено проговорила за своето проблематично однесување за време на тинејџерските денови, кога ги направила првите чекори во ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Името на Илија Абутовиќ и е добро познато на македонската јавноста, особено на навивачите на Вардар со оглед на тоа што тој седум години беше дел од ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Вработените воприлепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ бараат гаранција за исплата на отпремнините, пари за плата и работа, а за утре најавуваат протест ...
  сите 87 | | | веќе видена