Седум

  во

  Пратеници предлагаат закон, според кој коцкарниците и спортските обложувалници ќе треба да бидат оддалечени најмалку 500 метри од училишта, градинки, факултети ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Одекна првата бомба во македонското фудбалско првенство. Поранешниот македонски репрезентативец, Агим Ибрами и официјално се врати во Шкендија после цели 12 ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Во текот на изминативе седум дена, една од топ темите во Англија е ситуацијата која ја предизвика ексцентричниот фудбалски стручњак Марсело Биелса, менаџерот ...
  сите 36 | | | веќе видена

  24 сати.хр Како највлијателна социјална мрежа во речиси секоја поголема земја, Фејсбук од 2016 година е средство на политичарите и нивните противници да шират ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Станува збор за посебна сорта виноОвој рецепт датира од XVII век и вешто е криен од јавноста, бидејќи претставува голема закана за фармацевската ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Загаденоста на воздухот во Македона се влошува на дневно ниво, а во петокот вечерта нивото на канцерогентие ПМ 10 честички се искачува на некои места и до 14 ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Припадниците на шпанската служба за вонредни ситуации и натаму се обидуваат да го спасат 2-годишното дете кое во неделата на пладне паднало во тесен и длабок ...
  сите 31 | | | веќе видена