Secret

  во

  Некои животни лекции најдобро се учат на училиште, некои помеѓу луѓето кои ги нарекуваме пријатели, но најдобрите и најдрагоцени лекции се учат дома. Многу ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Жените кои се носители на јавни функции или пак оние чии сопрузи се во центарот на вниманието, постојано сè под будното око на јавноста, па така често ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Дарел Миклош, ловец на богатство на ТВ каналот "Discovery", користи тајни мапи на астронаутот Гордон Купер од НАСА во потрага по потонати бродови во Карипското ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Специјалниот авион на американското воено воздухопловство “X-37B” е снимен во понеделникот над холандскиот град Леиден. Додека деталите за траекторијата на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Претходното истражување кое го спровеле тим научници под водство на Брус Јакоски од универзитетот во Колорадо тврдело дека тераформирањето на Марс не е ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На 13 октомври балкански и македонски ѕвезди ќе пеат на концертот во чест на поп-ѕвездата, во арената „Борис Трајковски“ во Скопје и ќе биде промовиран албум ...
  сите 16 | | | веќе видена