Себастијан Фетел

  во

  Четирикратниот Ф1 шампион и советник на Рено, Алан Прост вели дека на францускиот производител „ќе му олесни“ кога од следната година нема да работи со тимот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред денешната трка за ГН на Бразил, која е претпоследна во оваа сезона во Формула 1 шампионатот. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Светскиот шампион во Ф1, Луис Хамилтон ја освои 100. пол-позиција за Мерцедес на Бразилското ГП во Интерлагос, додека Себастијан Фетел во Ферари успеа да го ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ја освои пол-позицијата пред утрешната трка за ГН на Бразил, која е претпоследна во оваа сезона во Формула 1 шампионатот. ...
  сите 17 | | | веќе видена