Себастијан Фетел

    во

    Легендата на Формула 1, Сер Џеки Стјуарт вели дека силата на тимот на Мерцедес е клучна во успехот на Луис Хамилтон, велејќи дека неговиот британски сонародник ...
    сите 106 | | | веќе видена

    На Себастијан Фетел очигледно му пречат прашањата околу тимските наредби во Ферари кои го поставија него во „повластена“ позиција во однос на колегата Шарл ...
    сите 106 | | | веќе видена