Себастијан

  во

  ЕУ се согласи да го одложи Брегзит само до 22 мај, а не до 30 јуни, како што бараше Британија, но под услов британскиот парламент наредната недела да го усвои ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Поранешниот француски голман, Себастијан Фреј, кој имаше ѕвездени моменти чувајќи ги мрежите на Интер, Парма, Фиорентина и на Џенова, по долго време, се огласи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Поранешниот француски голман, Себастијан Фреј кој имаше ѕвездени моменти чувајќи ги мрежите на Интер, Парма, Фиорентина и Џенова по долго време се огласи на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Себастијан Фреј ненадејно го снема од друштвениот живот во изминатиов период, а сега самиот голман реши да објасни што било причината за тоа. „Како што сигурно ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Познатиот француски голман Себастијан Фреј се огласи после неколку недели објаснувајќи како се борел со тежок вирус. „Како што веројатно забележивте, бев ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј изјави дека побараното одложување на Брегзит ќе му даде можност на британскиот парламент конечно да ја спроведе волјата на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза Меј изјави дека побараното одложување на Брегзит ќе му даде можност на британскиот парламент конечно да ја спроведе волјата на ...
  сите 244 | | | веќе видена

  На денешен ден - 21 март 21 март 2019 - Светски ден на поезијата - Ден на пролетта 1556.- Кентерберијскиот надбискуп Томас Кренмер бил запален како еретик за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Платите треба да се зголемат, но, природно, а не со наметнувања кои во турбулентни времиња приватниот сектор тешко може да ги издржи, смета Сојузот на ...
  сите 20 | | | веќе видена