Себастијан

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео со денешната посета на Чешка ја почна петдневната турнеја на Централна Европа, а со своите домаќини ќе разговара ...
  сите 51 | | | веќе видена

  „Добрата страна на коронавирусот е што нè натера да мислиме за моделите на одржливост, за издавачките формати, за важноста на поврзувањето. Книгите можат да ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан ќе го врати назад во Реал Мадрид одличниот Норвежанец Мартин Одегард, а Кралскиот клуб му направи вистински упад во системот на Реал Сосиедад. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Германските безбедносни власти тврдат дека припадниците на екстремно левичарското движење „Антифа“ подготвуваат напади врз полицајци и политички противници, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Германските безбедносни власти тврдат дека припадниците на екстремно левичарското движење „Антифа“ подготвуваат напади врз полицајци и политички противници, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Себастијан Фетел е далеку од формата од најдобрите денови кога четири сезони по ред од 2010 до 2014 беше светски првак во Формула 1, но потврди дека не го ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Макс Ферстапен е победник на јубилејната трка со која на патеката Силверстоун беше обележана седумдесетгодишнината на Формула 1. Пилотот на Ред Бул беше во ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Иако се уште не е завршен преодниот рок, но со оглед на тоа дека новата сезона стартува викендов, СПОРТМЕДИА ви ги претставува сите трансфери ова лето во ...
  сите 66 | | | веќе видена