Сè

  во

  „Што мислиш дека се случува? Народ се случува“, му рекол дрско обвинетиот ексдиректор на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на тогашниот министер за ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Директорот на најголемата Данска банка Томас Борген успеа во прилично амбициозна намера - да испере и украде 200 милијарди евра. Бидејќи истрагата вчера ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Разговаравме со Весна Иваноска, генерален менаџер на СЕАВУС Едукативен и развоен центар, еден од трите правни субјекти што доби финансиска поддршка од Фондот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Бев во шок како може тоа да се случи во Собранието и никој ништо да не преземе. Траеше цела вечност, мислев дека живи нема да излеземе, ни се закануваа и нè ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Нобеловците повторно се најдоа на удар на јавноста по молкот на премиерката на Мјанмар, Аунг Сан Су Чи, за извршените злосторства на тамошната војска врз ...
  сите 7 | | | веќе видена