СДСМ Бранко Црвенковски

  во

  Партиски извори во СДСМ за Makpress.mk велат дека Зоран Заев, иако завчера рече дека сака да остане прв човек на извршната власт, сепак има 50 отсто шанси да ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
  сите 72 | | | веќе видена

  Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се прават ...
  | | веќе видена | слични

  Заев по денешната средба со Ахмети изјави дека нема договор за заеднички, консензуален претседателски кандидат, но се согласиле дека има основа на изборите да ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Одговарајќи на новинарско прашање, Зоран Заев откри дека на листата на претседателски кандидати на СДСМ се наоѓаат десет имиња за кои во моментов се прават ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Експертот за уставно право и професор на правниот факултет „Јустинијан Први“ Гордана Силјановска Давкова и официјално е кандидатот со кој ВМРО ДПМНЕ како ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Со интонирање на химната на Република Македонија и на НАТО, на јарболот пред платото на Владата вчера беше кренато знамето на Северноатлантскиот сојуз. Од ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев синоќа пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев вечерва пред почетокот на состанокот на извршниот одбор на СДСМ, истакна дека ќе биде искористено да се разговара и за промена на името на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На свечената церемонија пред Владата по повод поставувањето на знамето на НАТО денеска меѓу присутните не беше поранешниот претседател на Македонија, екс ...
  сите 66 | | | веќе видена

  По долги години политичка апстиненција и медиумски целибат, поранешниот лидер на СДСМ, екс премиер и екс претседател на Република Македонија, Бранко ...
  сите 17 | | | веќе видена