СЦБТ

  во

  Стартувајќи од 2015 година, Европската унија зема за цел преку свои проекти да го мотивира населението кон здрав начин на живот преку правилна исхрана, спорт и ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Една од најтрофејните спортски манифестации во Македонија, Златен Гонг, оваа година ќе се одржи по 47-ми пат. Вип Арената при СЦБТ, мала сала од 9-11 ноември ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Македонија годинава за првпат учествуваше на натпревар од светски ранг во уметничко лизгање кој се одржа во Загреб минатата недела. Наш претставник беше ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Натпреварот на Вардар против Вардар СЦБТ во кој вардарки со убедлив триумф (54-24) ја прославија новата шампионска титула, воедно беше и проштален за шест ракометарки од актуелниот состав на „црвено-црните“. Со двојна круна на домашна сцена и со вицешампионска титула во Лигата на шампионите од Скопје си заминуваат Ања Алтхаус, Сања Дамњановиќ, Камила Херем, Тамара Мавсар, Мајса Песоа и Дијана Илина. По доделувањето на медалите, на овие шест ракометарки, од Вардар им беа доделени пригодни подароци и врамени дресови од од клубот.
  сите 134 | | | веќе видена

  Директорот на СЦ „Борис Трајковски“ на денешната прес-конференција информира дека во 2016 та година, за прв пат од основањето, спортскиот центар работи со добивка која пред оданочување изнесува цели 44.524.695,00 денари. - Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бележи значително зголемување на вкупните приходи односно 146% споредбено со ‎2014-2016 та година. Ова се должи на посветеното и домаќинско работење на целокупниот менаџмент кој раководи со Спортскиот центар и максималната посветеност на сите вработени, нагласи Перински. Тој додаде дека цените за Спортските клубови како и за националните федерации се подостапни и поради тоа изминатите три години Спортскиот центар рушеше рекорди во однос на настани на кои беше домаќин. - На теренот на „Вип Арената“ се одиграа повеќе од 135 спортски натпревари од различни спортови во домашни и меѓународни првенства, и бевме домаќини на 4 Европски првенства. Исто така во „Вип Арената“ одржани беа повеќе од 70 концертни манифестации. Минатата година бевме домаќини и на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  – Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бележи значително зголемување на вкупните приходи односно 146% споредбено со ‎2014-2016 та година. Ова се должи на посветеното и домаќинско работење на целокупниот менаџмент кој раководи со Спортскиот центар и максималната посветеност на сите вработени, нагласи Перински. Тој додаде дека цените за Спортските клубови како и за националните федерации се подостапни и поради тоа изминатите три години Спортскиот центар рушеше рекорди во однос на настани на кои беше домаќин. – На теренот на „Вип Арената“ се одиграа повеќе од 135 спортски натпревари од различни спортови во домашни и меѓународни првенства, и бевме домаќини на 4 Европски првенства. Исто така во „Вип Арената“ одржани беа повеќе од 70 концертни манифестации. Минатата година бевме домаќини и на светско првенство во борење кое предизвика особена заинтересираност во јавноста. Капацитетите и условите кои ги нудиме, исто така се достапни буквално за секој еден граѓанин, во секој период од годината да може да се пронајде ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Директорот на СЦ „Борис Трајковски“ на денешната прес-конференција информира дека во 2016 та година, за прв пат од основањето, спортскиот центар работи со добивка која пред оданочување изнесува цели 44.524.695,00 денари.– Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бележи значително зголемување на вкупните приходи односно 146% споредбено со ‎2014-2016 та година. Ова се должи на посветеното и домаќинско работење на целокупниот менаџмент кој раководи со Спортскиот центар и максималната посветеност на сите вработени, нагласи Перински.Тој додаде дека цените за Спортските клубови како и за националните федерации се подостапни и поради тоа изминатите три години Спортскиот центар рушеше рекорди во однос на настани на кои беше домаќин.– На теренот на „Вип Арената“ се одиграа повеќе од 135 спортски натпревари од различни спортови во домашни и меѓународни првенства, и бевме домаќини на 4 Европски првенства. Исто така во „Вип Арената“ одржани беа повеќе од 70 концертни манифестации. Минатата година бевме домаќини и на светско ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Директорот на СЦ „Борис Трајковски“ на денешната прес-конференција информира дека во 2016 та година, за прв пат од основањето, спортскиот центар работи со добивка која пред оданочување изнесува цели 44.524.695,00 денари. – Спортскиот центар „Борис Трајковски“ бележи значително зголемување на вкупните приходи односно 146% споредбено со ‎2014-2016 та година. Ова се должи на посветеното и домаќинско работење на целокупниот менаџмент кој раководи со Спортскиот центар и максималната посветеност на сите вработени, нагласи Перински. Тој додаде дека цените за Спортските клубови како и за националните федерации се подостапни и поради тоа изминатите три години Спортскиот центар рушеше рекорди во однос на настани на кои беше домаќин. – На теренот на „Вип Арената“ се одиграа повеќе од 135 спортски натпревари од различни спортови во домашни и меѓународни првенства, и бевме домаќини на 4 Европски првенства. Исто така во „Вип Арената“ одржани беа повеќе од 70 концертни манифестации. Минатата година бевме домаќини и на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Деструкцијата која медиумите блиски до СДСМ, а финансирани од СОРОС ја демонстрираат на дело, ја манифестира нивната нервоза и сакаат со таквата политика да го покријат нивното распродавање на државните интереси и државата, како и носењето на Тиранската Платформа, велат од Спортскиот центар „Борис Трајковски“. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на СЦБТ: СДСМ по секоја цена сака да оцрни нечиј личен углед или да дискредитира некоја успешна институција или успешен проект на ВМРО-ДПМНЕ. Таков е и случајот со неколку дневната медиумска хајка од страна на медиумите на СДСМ и СОРОС, каде што по секоја цена се обидуваат да го нарушат угледот на директорот Златко Перински и успешното работење на еден од најголемите и најдобри спортски центри на Балканот, Спортскот центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ. За нашата успешност како институција говори и податокот што во 2016 година Друштото за прв пат ќе оствари добивка и со самото тоа е постигната целта на основањето на Друштвото – економично и домаќински ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Деструкцијата која медиумите блиски до СДСМ, а финансирани од СОРОС ја демонстрираат на дело, ја манифестира нивната нервоза и сакаат со таквата политика да го покријат нивното распродавање на државните интереси и државата, како и носењето на Тиранската Платформа, велат од Спортскиот центар „Борис Трајковски“. Во продолжение следува интегрален текст од реакцијата на СЦБТ. СДСМ по секоја цена сака да оцрни нечиј личен углед или да дискредитира некоја успешна институција или успешен проект на ВМРО-ДПМНЕ. Таков е и случајот со неколку дневната медиумска хајка од страна на медиумите на СДСМ и СОРОС, каде што по секоја цена се обидуваат да го нарушат угледот на директорот Златко Перински и успешното работење на еден од најголемите и најдобри спортски центри на Балканот, Спортскот центар БОРИС ТРАЈКОВСКИ. За нашата успешност како институција говори и податокот што во 2016 година Друштото за прв пат ќе оствари добивка и со самото тоа е постигната целта на основањето на Друштвото – економично и домаќински ...
  сите 2 | | | веќе видена