СЦ Борис Трајковски

  во

  Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија ќе биде организатор на меѓународниот квалификациски турнир од првата фаза за обезбедување пласман во бараж натпреварите за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Скопје, 16 ноември 2018 (МИА) – Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Ракометна Федерација на Македонија (РФМ) ќе биде организатор на меѓународен квалификациски турнир (прва фаза) Група 4, за обезбедување пласман за бараж ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Симе Симовски, селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија со проверени сили ќе влезе во новиот циклус квалификации за Светското првенство ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, Дејан Митровски – Урко, ја доби наградата „13 Ноември“ за најдобар тренер од Сојузот на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Македонските боксерски репрезентативци годинава го одбележаа традиционалниот боксерски турнир „Златен гонг“, но не со значаен резултат, туку со скандалозното ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонските боксерски репрезентативци годинава го одбележаа традиционалниот боксерски турнир „Златен Гонг“, но не со некој позначаен резултат, туку со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонските боксерски репрезентативци годинава го одбележаа традиционалниот боксерски турнир „Златен Гонг", но не со некој позначаен резултат, туку со ...
  сите 7 | | | веќе видена