СЦ Борис Трајковски

  во

  Ракометарите на Вардар вечерва пред својата публика ќе го одиграат четвртиот меч во регионалната СЕХА лига. Актуелниот шампион на СЕХА лигата, Вардар вечерва ...
  сите 140 | | | веќе видена

  Кошаркарската репрезентација на Македонија оствари победа над Романија со 90-76 (43-35) во второто коло од претквалификациите за ЕП 2021 година. ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Македонската кошаркарска репрезентација во драматичен натпревар оствари значајна победа на гости кај селекцијата на Косово со 76-73, со што е чекор поблиску до ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Големиот семафор кој до 18 часот беше на теренот во СЦ „Борис Трајковски“ и ги принуди кошаркарите да тренираат во СЦ „Јане Сандански“, утре ќе биде поставен ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Kошаркарската репрезентација на Македонија в недела ќе го одигра вториот натпревар во рамки на втората фаза од претквалификациите за ЕП 2021. Во СЦ „Борис ...
  сите 71 | | | веќе видена