Сава

  во

  Многумина не веруваа дека љубовта на популарната брачна двојка ќе опстане Пејачката Северина Којиќ и фудбалскиот менаџер Игор Којиќ, син на пејачот Драган ...
  сите 55 | | | веќе видена

  На 9 август (н.с.) се празнува споменот на св. Климент Охридски кој е упокоен на овој ден 916 година, а овој ден Светата православна црква го празнува и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Патријархот на Српската православна црква, Иринеј, апелираше до хрватската државна и црковно раководство, како и политичките и духовните водачи на српскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Оперската дива на Народниот театар, Тамара Никезиќ, се појави во бело на комеморацијата во центарот Сава. Таа на погребот на Исидора Бјелица носеше и ...
  сите 70 | | | веќе видена

  На 9 август (н.с.) се празнува споменот на св. Климент Охридски кој е упокоен на овој ден 916 година, а овој ден Светата православна црква го празнува и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Денеска во Центарот Сава се одржа комеморација во чест на покојната Исидора Бјелица, каде нејзините најблиски но и многу познати луѓе од јавниот живот се ...
  сите 70 | | | веќе видена

  На 9 август (н.с.) се празнува споменот на св. Климент Охридски кој е упокоен на овој ден 916 година, а овој ден Светата православна црква го празнува и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Денес се одржа комеморација во малата сала на центарот „Сава“ во чест на славната писателка Исидора Бјелица, која ја загуби својата најтешка битка во средата, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  После долгогодишна борба со ракот на 52 години од животот се упокои една од најпознатите писателки на Балканот, Исидора Бјелица. Исидора последните два месеци ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Писателката Исидора Бјелица која почина во средата во 52 -та година од животот, сметала дека стресот е една од главните причини за болеста. – Канцерот е ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Писателката Исидора Бјелица, која почина во средата на 52-годишна возраст, ќе биде погребана во сабота со почеток во 16 часот во Алејата на заслужени граѓани ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Таткото на авторката Исидора Бјелица, која што вчера ја загуби битката со ракот и почина, проговоре за нивната последна средба... „Последниот ден во болницата ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Невреме во Дубровник, поплавен стариот град, 18 нови случаи на коронавирус, еден пациент почина во Словенија, албанскиот претседател Илир Мета ја повика ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Почина познатата српска писателка Исидора Бјелица. Неофицијално се дознава дека таа починала во болницата “Свети Сава“.Писателката со години се борела со тешка ...
  сите 70 | | | веќе видена