Саутемптон

  во

  Вејн Руни синоќа имаше проштална ноќ на „Вембли“ и доби громогласен аплауз од фановите за својот последен настап во дресот на англиската фудбалска ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Вејн Руни открива дека се чувствувал „засрамувачки“ во последните сезони во Манчестер јунајтед и дека немал избор да замине од клубот бидејќи едноставно не ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Новиот менаџер на Фулам, Клаудио Раниери, ќе добие бонус од 1 милион евра ако успее да го спаси од испаѓање малиот лондонски клуб. Италијанецот беше назначен ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Се уште ништо не е загубено за тимот од Кревин Котиџ, италијанскиот стратег на клупата на таа екипа ќе дебитира на домашен терен против Саутемптон, а веднаш ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Кејхил има можност да бира, Челси нема да му стои на патот веднаш штом се активира трансфер периодот во јануари, тој би можел да се пресели на позајмица на Олд ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Од раководството на Фулам по катастрофалниот старт на сезоната се решија на единствениот логичен чекор во овој момент и му врачија отказ на досегашниот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Од раководството на Фулам по катастрофалниот старт на сезоната се решија на единствениот логичен чекор во овој момент и му врачија отказ на досегашниот ...
  сите 69 | | | веќе видена