Сасуоло

  во

  Нашиот Офсајд лик минатиот пат беше Вентура . 21 ден потоа повторно Офсајд лик ни е Вентура. Зошто? Бидејќи “се прослави“ со дури три недели стаж на кормилото ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Лондон, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Жервињо уште во деветтата минута го израдува својот тим со водство, па зголеми Инглезе (25.), а домаќините успеаја само да намалат преку Базели. На табелата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето тимови од Серија А, како Интер, Рома и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Сандро Тонали е новиот Андреа Пирло, го споредуваат во стилот на игра со италијанската легенда, а со добрите настапи за Бреша, во Серија Б, го заслужи повикот ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Ист е случајот и со најновата листа на кандидати за претстојните мечеви на „аѕурите" против Португалија на 17. ноември во Милано во рамките од УЕФА Лигата на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Емполи експресно најде решение за испразнетото место на клупата, а замена за Аурелио Андреацоли, кој доби отказ, ќе биде добропознатиот Џузепе Јакини. На човек ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Киево останува фенерџија во Серија А и по денешниот пораз од Сасуоло на домашен терен, а ситуацијата во клубот никако не успева да ја промени ниту новиот ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Росонерите синоќа ја совладаа Џенова со гол во 91-ва минута и избија на четвртата позиција на табела која ја делат заедно со Лацио. Тоа не изгледа за нив лошо ...
  сите 29 | | | веќе видена