Сашо Мијалков

  во

  Промени четири политички партии. Истите му донеса три градоначалнички мандати и две министерски позиции. Политичката кариера на претседателот на ГРОМ – Стевчо ...
  сите 185 | | | веќе видена

  Во моментот кога јавноста очекува функционирање на правната држава и владеење на правото, од оние искри надеж што некогаш ги даде Специјалното јавно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во моментот кога јавноста очекува функционирање на правната држава и владеење на правото, од оние искри надеж што некогаш ги даде специјалното јавно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Во моментот кога јавноста очекува функционирање на правната држава и владеење на правото, од оние искри надеж што некогаш ги даде Специјалното јавно ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Тоа е преседан, е ставот на Алијанса за Албанците.-Вклучувањето на ДУИ во овој процес преку функционери кои беа дел од “бомбите” и се главни актери кои го ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевче Јакимовски, утринава беше уапсен заедно со уште неколку лица, поради истрага на Обвинитеслтвото за ...
  | | веќе видена | слични

  Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение за обид за изнуда против возачот на сопственикот на компанијата „Пелистерка“ Цветан Панделески, кој ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Со оглед на фактот што не се прифати мојот јавно изнесен предлог сите лица осомничени и обвинети од страна на Специјалното јавно обвинителство да се наредат на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ѓоко Поповски, кој од затвор дојде да сведочи за случајот „Трезор“ како сведок на СЈО против обвинетите Сашо Мијалков, Горан Грујевски, Тони Јакимовски и ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка, првиот ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Договорите, барањето за понуда, и сертификатите за краен корисник со правното лице „Финзи” за набавка на опрема за УБК се подготвени од Комисијата за јавни ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Ексдиректорот на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на неговиот кабинет Тони Јакимовски денеска во Кривичниот суд беа спроведени од затворот во Шутка. Денеска ...
  сите 79 | | | веќе видена