Сашо

  во

  Од овој ден крштевањето значи духовно раѓање, почеток на човековото живеење во верата. За значењето на овој празник и неговото одбележување повеќе од разговор ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Како што претходно ексклузивно објави 1ТВ немил настан се случи денеска во Кочани. Имено, Драган Делски, кој е дел од актуелното обезбедување на поранешниот ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Како што претходно ексклузивно објави 1ТВ немил настан се случи денеска во Кочани. Имено, Драган Делски, кој е дел од актуелното обезбедување на поранешниот ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Внукот на народниот херој Методија Андонов - Ченто, Јане Ченто, бил претепан од затворски службеници во затворот во Шутка. Во телефонски разговор со новинарот ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Еден од луѓето од обезбедувањето на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, денеска попладнево бил вмешан во претрелка во Кочани во која беше повредено едно ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Охрид, 18. јануари 2019 (ИНПРЕС) – Во рамки на одбележување на големиот верски празник Богојавление-Водици и Денот на рибарите, Црвен крст Охрид и годинава е ...
  сите 302 | | | веќе видена

  Фармерите во Помурскиот регион ја повикуваат владата да ги заштити, бидејќи не можат да се натпреваруваат со богатите Австријци и остануваат без земјиштата. ...
  сите 23 | | | веќе видена