Саса

  во

  Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Денеска (24.09.2018, понеделник) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Во рамките од петтото коло од второлигашката конкуренција, викендов во Кавадарци гостува тимот на Брегалница, на дуел со Тиквеш во мечот кој реално го носи ...
  сите 13 | | | веќе видена

  По 35, односно 40 години поминати во рударскиот мрак, рударите конечно ќе ги огрее сонце, Измените кои ги најави министерката за труд и социјална политика ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Од 10:30 до 12:30 часот без струја ќе бидат и дел од корисниците од улицата „Петар Ацев“ во општина Аеродром, од 9:00 до 15:00 часот корисниците од улиците ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Дел од корисниците од улиците „Че Гевара“, „Македонско-косовска бригада“ со подулици, како и улицата „Бутелски венец“ во општините Чаир и Шуто Оризари утре од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Дел од корисниците од улиците „Че Гевара“, „Македонско Косовска Бригада“ со под улици, како и улицата „Бутелски венец“ во општините Чаир и Шуто Оризари утре од ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Од ЕВН Македонија информираат дека утре без електрична енергија ќе останат: – Од 09:00 до 15:00 часот корисниците на дел од ул. Че Гевара, ул. Македонско ...
  сите 52 | | | веќе видена