Саркози

  во

  Историчарот Жозеф Зимет го наследи Силван Форт и станува советник за односи со јавноста на Емануел Макрон, јавува дописникот на МИА. Речиси седум месеци по ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Историчарот Жозеф Зимет го наследи Силван Форт и станува советник за односи со јавноста на Емануел Макрон, јавува дописникот на МИА. Речиси седум месеци по ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Историчарот Жозеф Зимет го наследи Силван Форт и станува советник за односи со јавноста на Емануел Макрон, јавува дописникот на МИА. Речиси седум месеци по ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Историчарот Жозеф Зимет го наследи Силван Форт и станува советник за односи со јавноста на Емануел Макрон, јавува дописникот на МИА. Речиси седум месеци по ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Историчарот Жозеф Зимет го наследи Силван Форт и станува советник за односи со јавноста на Емануел Макрон.Речиси седум месеци по заминувањето на Силван Форт, ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Актуелната власт сака да го гони поранешниот претседател Ѓорѓи Иванов затоа што се потпишал на указ на кој стои Република Македонија, а не Република Северна ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Поранешниот француски министер и претприемач Бернард Тапи беше ослободен од обвинувањата за „измама“ за фамозната арбитража од 2008 година во висина од 403 ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Поранешниот француски министер и претприемач Бернар Тапи беше ослободен од обвинувањата за „измама“ за фамозната арбитража од 2008 година во висина од 403 ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Поранешниот француски министер и претприемач Бернард Тапи беше ослободен од обвинувањата за „измама“ за фамозната арбитража од 2008 година во висина од 403 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поранешниот француски министер и претприемач Бернард Тапи беше ослободен од обвинувањата за „измама“ за фамозната арбитража од 2008 година во висина од 403 ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Поранешниот француски министер и претприемач Бернард Тапи беше ослободен од обвинувањата за „измама“ за фамозната арбитража од 2008 година во висина од 403 ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Повторното отворање на Европскиот парламент (ЕП) во Стразбур беше проследено со анти-европски протест од британската партија Брегзит и демострации од ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Прв човек на LVMH и најбогат Французин на светот, 80-годишниот Бернар Арно, влезе во елитната престижна екипа на светски милијардери со богатство поголемо од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Арно им се придружи на врвот на Американците Џеф Безос и Бил Гејтс и се смести на трето место на листата на Блумберг со богатство од 100,4 милијарди долари. Со ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најбогатиот Французин, генералниот директор на LVMH Бернар Арно (80) се приклучи на листата на најбогатите тројца во светот, чие богатство надминува над 100 ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Илјадници приврзаници на обединетата албанска опозиција, граѓани од сите делови на земјата, синоќа учествуваат на деветтиот „национален протест“. Според ...
  сите 220 | | | веќе видена