Сарај

  во

  Референдумската кампања влегува во својот финиш. Јавната пропаганда ќе прекине в четврток на полноќ, кога започнува 48 часовниот предреферендумски молк. ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Дел од корисниците од улиците „Есперанто“ и „Мраморец“ утре од 9 до 14 часот ќе бидат без електрична енергија. Во периодот од 11:30 до 14 часот утре без ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Со манифестацијата „13 песни за 13 величествени“ и отворање на изложбата „Преспански ликовни мотиви“ завршува септемвриската културна програма на Домот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски присуствувајќи во општина Сарај изјави дека и покрај предизборните ветувања на СДСМ за проекти и подобар ...
  сите 230 | | | веќе видена

  СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Поради изведување планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ АД, во делови од општините Карпош, Ѓорче Петров, ...
  сите 70 | | | веќе видена

  СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
  сите 230 | | | веќе видена

  ДУИ одржа собир со граѓаните на Општина Сарај, каде пред граѓаните на ова општина се даде до знаење дека 30 септември е историски момент што не треба да се ...
  сите 94 | | | веќе видена