Сарагоса

  во

  На денешен ден 22 април 2019 – Денеска е Ден на поштарско-телеграфските работници на Македонија. – Денеска е Ден на планетата Земја 1529.- Во Сарагоса бил ...
  | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Ливерпул, Хозе Енрике го доби најважниот натпревар во неговиот живот. На шпанскиот интернационалец летото минатата година му беше ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Два мажи беа пронајдени како шетаат по улица со пресечени пениси, во два одделни инциденти во Шпанија. Според шпанскиот весник „Диарио сур“, шпанската полиција ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Српскиот гигант Партизан го промовираше Саво Милошевиќ во нов тренер на тимот. Некогашниот фудбалер во „црно-белиот“ дрес сега од клупата ќе се обиде да го ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Маж од Велика Британија е виден како лута по улиците на познатото шпанско летувалиште со ампутиран пенис во пластична кеса, а шокираните минувачи ја преплавија ...
  сите 3 | | | веќе видена