Сара

  во

  Претставниците на администрацијата на Трамп нема да отпатуваат на Светскиот економски форум во Давос овој месец, во контекст на делумната блокада на владата, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претставниците на администрацијата на Трамп нема да отпатуваат на Светскиот економски форум во Давос овој месец, во контекст на делумната блокада на владата, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп одлучил да го откаже доаѓањето на американската делегација на „Светскиот економски форум“ кој ќе се одржи во Давос, поради ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Американските претставници од администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да присуствуваат на Светскиот економски форум во Давос кој ќе се одржи од 22 ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Претставниците на администрацијата на Трамп нема да отпатуваат на Светскиот економски форум во Давос овој месец, во контекст на делумната блокада на владата, ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Oд хорор, преку драма и музичка биографија до филмови за суперхерои и римејк на блокбастери. Се шушка за главните кандидати за престижната награда „Оскар“, чие ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во текот на 2015 година, 134.200 лица во светот починале од морбили, 367 лица во просек умираат секој ден, односно 15 на секој час. Доколку едно невакцинирано ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Американскиот бизнисмен Џејсон Спиндер е еден од преживеаните во терористичкиот напад на Њујорк на 11 септември 2001 година, но немаше толку среќа да го ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американски бизнисмен што го преживеал терористичкиот напад врз Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година, се вбројува меѓу 21 жртва што ја убија ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американски бизнисмен што ги преживеа нападите на Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година во САД е меѓу 21 жртва од нападот на милитантите на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американски бизнисмен кој ги преживеа нападите на Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година во САД, е меѓу 21 жртва од нападот на милитантите на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американски бизнисмен кој ги преживеа нападите на Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година во САД, е меѓу 21 жртва од нападот на милитантите на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американски бизнисмен кој ги преживеа нападите на Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година во САД, е меѓу 21 жртва од нападот на милитантите на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Американски бизнисмен што го преживеал терористичкиот напад врз Светскиот трговски центар на 11 септември 2001 година, се вбројува меѓу 21 жртва што ја убија ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Ѕвездата на ТВ серијата “Modern Family”, Сара Хиланд, во петокот гостувала во шоуто на Елен Деџенерис, каде открила дека се бори со психички проблеми. Хиланд ...
  сите 8 | | | веќе видена