Сантос

  во

  Барселона во летото 2017 година го продаде Нејмар на ПСЖ и тоа и денес е најскапиот трансфер во историјата на фудбалот. Нејмар на „Паркот принцовите“ заврши за ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Барселона во летото 2017 година го продаде Нејмар на ПСЖ и тоа и денес е најскапиот трансфер во историјата на фудбалот. Нејмар на „Паркот принцовите“ заврши за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Нешто „чудно“ се случува со Реал Мадрид и Флорентино Перез во последните години. Ја нема препознатливата трансфер политика кога „кралевите“ ги купуваа само ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Бразилецот Гансо кој своевремно важеше за огромен бразилски талент следната сезона ќе ја помине во француски Амиен. Французите во последниот ден од преодниот ...
  | | веќе видена

  Реванш натпреварот во осминафиналето од Копа Либертадорес помеѓу Сантос и Индепендиенте во Сао Паоло беше прекината на осум минути пред крајот поради нередите ...
  сите 3 | | | веќе видена