Сантијаго Бернабе

  во

  Откако го обезбедија потписот на младиот и талентиран фудбалер на Манчестер Сити, Брахим Дијаз, од таборот на Реал Мадрид се пред комплетирање на уште еден ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Откако го обезбедија потписот на младиот и талентиран фудбалер на Манчестер Сити, Брахим Дијаз, од таборот на Реал Мадрид се пред комплетирање на уште еден ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Мадрид, 9. декември 2018 (ИНПРЕС) – Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Во Мадрид, на стадионот „Сантијаго Бернабе“, утревечер (20.30 часот) треба да се одигра реваншот во т.н. суперкласико или, како што го нарекоа некои, меч на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Околу 500 агресивни навивачи се очекува да допатуваат во Мадрид за возвратниот натпревар од финалето на Купот Либертадорес. Ова го соопшти претставникот на ...
  сите 118 | | | веќе видена

  Мадрид е подготвен за суперспектаклот што неочекувано ќе го организираат во недела, а од реванш-мечот во финалето на Копа Либертадорес меѓу Ривер плате и Бока ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Поради инцидентите кои се случија пред вториот реванш натпревар во финалето на Копа Либертадорес, Ривер Плата ќе мора да плати казна. КОНМЕБОЛ вечерва потврди ...
  сите 114 | | | веќе видена

  Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона – Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, ...
  сите 79 | | | веќе видена