Сантијаго Бернабе

  во

  Според „Форбс“, вредноста на Реал изнесува 4,08 милијарди, а на Барселона 4,06 милијарди долари Барселона – Реал, „Ел класико“, дуел меѓу двата најдобри, ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Реал Мадрид сигурно ќе се обиде да донесе барем уште едено засилување во финишот на летниот трансфер период, а навивачите на овој клуб веќе неколку недели ја ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Реал Мадрид вчера вечер сезоната ја отвори со победа од 2:0 над Гетафе, а головите на отворањето на својата етапа во Ла Лига ги постигнаа Дани Карвахал во ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Во едни од последните пријателски натпревари пред стартот на сезоната, Реал го пречекува Милан на Сантијаго Бернабе, а само 10 километри подалеку, Интер ...
  сите 145 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалер од средниот ред, Сеск Фабрегас со сета сила се обидува да во увери својот соиграч Еден Азар дека треба да остане во Челзи. Шпанските медиуми ...
  сите 124 | | | веќе видена