Сантијаго

  во

  Илјадници активисти од целиот свет се собраа денес на улиците на Мадрид и Сантијаго, барајќи светските лидери кои учествуваат на самитот ЦОП (Climate Change ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Повеќе илјади активисти од цел свет се собраа денес на улиците на Мадрид и Сантијаго, барајќи од светските лидери кои учествуваат на самитот COP 25 да преземат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Л’Екип го смести Пол Погба на својата насловна страна и најави негово заминување од Манчестер јунајтед, весникот очекува трансферот да се случи летоска но ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Откако се чини дека и дефинитивно отпадна идејата Нејмар да се врати во Барса, раководството на каталонците сега тргнува по Килијан Мбапе. Барса сака добро да ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на Лион Жан-Мишел Ола откри дека Манчестер Јунајтед предложил подобра сума од Реал Мадрид за Карим Бензема, но напаѓачот одлучил да прејде на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Велшкиот репрезентативец, Герет Бејл за првпат отворено проговори за свирежите на навивачите на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“, свирежи кои дојдоа откако ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Зинедин Зидан не се откажува од идејата Пол Погба да го облече „кралскиот“ дрес и инсистира трансферот да се реализира во јануари идната година. Во текот на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Извесно е дека во Реал Мадрид сериозно размислуваат за развој на помладите фудбалери кои се под нивна капа, повеќе отколку да тргнат по ново скапо засилување ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Активностите кои се преземаат за ублажување на климатските промени се недоволни за да имаме безбедна клима и иднина. Многу повеќе и поамбициозни активности се ...
  сите 50 | | | веќе видена