Сантијаго

  во

  Изминатава вечер на „Сантијаго Бернабеу“ се одигра хуманитарен „Класик меч“ на кој силите ги одмерија легендарни фудбалери на Реал Мадрид и Челси, а иако ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Изминатава вечер на „Сантијаго Бернабеу“ се одигра хуманитарен „Класик меч“ на кој силите ги одмерија легендарни фудбалери на Реал Мадрид и Челси, а иако ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сигурно дека ќе има уште неколку големи трансфери по оној на Азар, токму околу Кралскиот клуб се вртат уште неколку мега ѕвезди кои влегуваат во плановите на ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Моменталната ситуација во ПСЖ не е воопшто добра и прашање е дали некој од најголемите ѕвезди ќе играат за овој клуб во следната сезона. Веќе некое време се ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Легендарниот Кафу вчера изјави дека Винисиус и Родриго се иднината на бразилската фудбалската репрезенација и поводот поради кој смета дека „кариоките“ можат ...
  сите 12 | | | веќе видена

  „Сандеј Мирор“ пренесува дека трансферот на Кристијан Ериксен во Реал Мадрид пропаднал, па сега данскиот фудбалер ќе бара нови алтернативи за продолжување на ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Еден Азар неодамна и официјално беше претставен на „Сантијаго Бернабеу“ како најзвучно засилување за Реал Мадрид ова лето, потег кој и не беше огромно ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Еден Азар неодамна и официјално беше претставен на „Сантијаго Бернабеу“ како најзвучно засилување за Реал Мадрид ова лето, потег кој и не беше огромно ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски гигант, Барселона, според пишувањето на шпански „Спорт“, е подготвен да му даде на француски ПСЖ 100 милиони евра плус на „Паркот на ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалски гигант, Барселона, според пишувањето на шпански „Спорт“, е подготвен да му даде на француски ПСЖ 100 милиони евра плус на „Паркот на ...
  сите 125 | | | веќе видена