Санкт Петербург

  во

  Државниот балет на мраз од Санкт Петербург со претставата „Заспаната убавица“ на Чајковски на 1 декември ќе гостува во Македонската опера и балет. Рускиот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Државниот балет на мраз од Санкт Петербург со претставата „Заспаната убавица“ на Чајковски на 1 декември ќе гостува во Македонската опера и балет. Рускиот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Државниот балет на мраз од Санкт Петербург со претставата „Заспаната убавица“ на Чајковски на 1 декември ќе гостува во ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На 1. декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На 1. декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Истражниот комитет на Руската Федерација објави ужасни снимки кои покажуваат како 25-годишна мајка ја продава својата новородена ќерка на наставничка која ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Динамо Загреб можеби пропушти идеална шанса да се натпреварува во Лигата на шампионите, но покажа дека ќе биде сериозен противник во Лигата на Европа, откако ...
  сите 53 | | | веќе видена

  1356.- Англиската армија предводена од Црниот Принц, син на кралот Едвард III, ја порази француската војска на кралот Жан II во битката кај Поатје со што ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Полицијата трага по синот на рускиот тајкун кој наводно претепал порно-ѕвезда и ја убил, а нападнал и 4 други проститутки. Андреј Деменков (32) со повеќе од ...
  сите 12 | | | веќе видена