Санкт

  во

  Крокодилот Гена, лавицата Елза и мечката Тања се меѓу 200-те диви животни кои имале среќа да завршат во Велес, главен руски центар за рехабилитација на диви ...
  | | веќе видена

  Поради дојава дека зградата на Ермитаж во Санкт Петербург е минирана, музејот времено е затворен за посетителите, објавија руските медиуми. Во соопштението на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поради дојава дека зградата на Ермитаж во Санкт Петербург е минирана, музејот времено е затворен за посетителите, објавија руските медиуми. Во соопштението на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  На денешен ден - 21 март 21 март 2019 - Светски ден на поезијата - Ден на пролетта 1556.- Кентерберијскиот надбискуп Томас Кренмер бил запален како еретик за ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Фантазија апасионата“ е насловот на претстојниот симфониски концерт кој ќе се одржи овој четврток, 21 март, со почеток во 20 часот. Под диригентската палка на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  „Фантазија апасионата“ е насловот на претстојниот симфониски концерт кој ќе се одржи овој четврток, 21 март, со почеток во 20 часот. Под диригентската палка на ...
  сите 11 | | | веќе видена

  По неколкуте комерцијални проекти, Македонска филхармонија со нов предизвик за љубителите на сериозната музика. Овојпат со концерт насловен како „Фантазија ...
  сите 11 | | | веќе видена