Сандерленд

  во

  Поранешниот „вундеркинд“ на Манчестер јунајтед, Аднан Јанузај вели дека едноставно морал да замине од „Олд Трафорд“ бидејќи не добивал шанса да игра. Белгиецот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Костел Пантилимон промени неколку клуба последниве две години, за на крајот да заврши во Нотингем Форест каде е дел од англиската Чемпионшип лига. Романскиот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Репрезентативецот на Република Ирска, Џејмс МекКлин, и оваа година во дресот на Стоук Сити нема да го носи специјалниот црвен цвет на својот дрес, со кој ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Шпанскиот фудбалер Маркос Алонсо го продолжи договорот со Челзи до 2023 година, објави лондонскиот клуб.Алонсо, кој дејствува по левата страна, од доаѓањето од ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Приказната за фудбалерот Џермејн Дефо и малиот Бредли Лауери беше трогателна за Велика Британија, и сега поранешниот напаѓач на Сандерленд реши да го овековечи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Репрезентативната пауза, односно чекањето да се одиграат натпревари меѓу националните селекции, не треба да биде препрека за типувачите кои се надеваат на ...
  сите 9 | | | веќе видена