Санадер

  во

  Поранешниот шеф на Хипо банка, Гунтер Штрајдингер, преку видеоврска од затвор сведочеше на судењето против поранешниот хрватски премиер, Иво Санадер, кој е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на „Хипо банка“, Гунтер Штрајдингер, преку видео врска од затвор сведочеше на судењето против поранешниот хрватски премиер, Иво Санадер, кој е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот шеф на Хипо банка, Гунтер Штрајдингер, преку видеоврска од затвор сведочеше на судењето против поранешниот хрватски премиер, Иво Санадер, кој е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Еден Хрватски граѓанин кој со авион од нискобуџетна компанија патувал на летот Барселона-Виена, бил сведок на необична сцена за балканските политичари, а оваа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Еден Хрватски граѓанин кој со авион од нискобуџетна компанија патувал на летот Барселона-Виена, бил сведок на необична сцена за балканските политичари, а оваа ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ стана една од најпознатите светски лидери, откако Хрватска загуби од Франција во финалето на Светскиот ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Претседателката на Република Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, беше во официјална посета на Македонија, а учествуваше и на самитот од процесот Брдо-Бриони во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Историјата на амбасадорите на САД ја исцртува константата на љубезна медиумска вербалност полна со демократија, отчетност, одговорност и проткаена со сушти ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред Суд во Загреб денеска започна нов судски процес против поранешниот хрватски премиер Иво Санадер под одвинение за примање поткуп од австриската банака ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пред Суд во Загреб денеска започна нов судски процес против поранешниот хрватски премиер Иво Санадер под одвинение за примање поткуп од австриската банака ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Членот на МАНУ надвор од работниот состав и професор на Универзитет „Колумбија“ во Њујорк, Горазд Росоклија, со жесток коментар на „Фејсбук“ за начинот на ...
  сите 8 | | | веќе видена