Сана

  во

  Марокански мигрант кој живее во Италија се соочува со обвиненија откако брутално ја претепал својата ќерка бидејќи сметал дека таа се однесува и се облекува ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Авионот е соборен од сириската армија, но израелски авиони го принудија да влета во патеката на движење на сириските ракети, обвини Русија Русија соопшти дека ...
  сите 156 | | | веќе видена

  Опозицискиот Сирискиот комитет за преговори го поздрави договорот меѓу претседателите на Русија и Турција за Идлиб и истакна дека со тоа се „отворил пат за ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Десетици лица, вклучувајќи и деца, беа убиени при воздушен напад на северот од Јемен, објави денеска Меѓународниот црвен крст. Бунтовниците ја обвинуваат ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Првата дама на Сирија Асма Асад почна да прима хемотерапија откако ѝ беше дијагностициран рак на дојка во рана фаза. На официјалната фотографија објавена ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дваесет и шест луѓе загинаа, а 35 се повредени при воздушни напади извршени од коалицијата, предводена од Саудиска Арабија, врз рибарско пристаниште и пазар во ...
  сите 40 | | | веќе видена