Сан Антонио

  во

  Тимот на Голден Стејт не успеа да ја прекине победничката серија на Сан Антонио Спарс и доживеа пораз на гостувањето од 111:105. Меѓутоа и покрај тоа потегот ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Екипата на Голден Стејт Вориорс не успеа да ја прекине победничката серија на Сан Антонио Спарс и загуби на гостувањето во Тексас со 111-105, но дефинитивно ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Една од најинтересните натпревари на програмата во НБА лигата измината ноќ ја одиграа Њу Орлеанс и Далас Маверикс. Натпреварот во Далас беше завршен дури после ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната. „Езерџиите“ беа поразени на ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Леброн Џејмс одигра силен меч, но Лос Анџелес Лејкерс дозволи трет последователен и вкупно триесет и деветти пораз за сезоната. „Езерџиите“ беа поразени на ...
  сите 75 | | | веќе видена