Самуел Ето

  во

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Маурисио Покетино се врати 13 години во минатото и се присети на времињата кога Лео Меси можел да му стане соиграч, напаѓачот во 2005 бил многу блиску до ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Камерунската фудбалска легенда, Самуел Ето многу добро знае како се освојуваат титули во Лигата на шампионите со оглед на тоа што три пати го подигнуваше ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Камерунската фудбалска легенда, Самуел Ето многу добро знае како се освојуваат титули во Лигата на шампионите со оглед на тоа што три пати го подигнуваше ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Еден од хероите на славната тројна титула на Интер, Горан Пандев зборуваше за „Спортвик“ за своите сеќавања од таа сезона со тогашниот европски шампион. ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Интер и Тотенхем ќе го одиграат еден од најинтересните натпревари од првото коло во Лигата на Шампиони. Интер се враќа во елитата по пауза од седум години и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Легендата на африканскиот фудбал, Самуел Ето вети дека ќе направи сѐ што е потребно да му помогне на поранешниот капитен на камерунската репрезентација, ...
  сите 3 | | | веќе видена