Самуел Ето

  во

  Јаја Туре додека се обидува да најде нов ангажман на големата сцена беше специјален гостин во понеделничкото шоу на „Скај Спорт“ каде имаше можност да ја ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Јаја Туре додека се обидува да најде нов ангажман на големата сцена беше специјален гостин во понеделничкото шоу на „Скај Спорт“ каде имаше можност да ја ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Напаѓачите Мохамед Салах (Египет), Садио Мане (Сенегал) и Пјер-Емерик Обамејанг (Габон) повторно се главните три кандидати за наградата за најдобар африкански ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Барселона често раскажуваат како на 20 минути пред финалето од Лига на шампиони во Рим против Манчестер Јунајтед, Пеп Гвардиола ги собрал во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Листата на фудбалери со црна кожа кои настапувале за Интер е импресивна, меѓу 15-те ѕвезди има и славни фудбалери, па затоа навивачите на Интер кои од синоќа ...
  сите 43 | | | веќе видена

  „Ел Класико“ дербито меѓу Реал Мадрид и Барселона кое се одигра на 2 мај 2009 година влезе во фудбалските анали на шпанскиот фудбал, од едноставна причина што ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Жозе Мурињо трпи голем број критики за играта на Манчестер јунајтед во тековната сезона. „Црвените ѓаволи“ се дури на осмото место во Премиер лигата, а ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Маурисио Покетино се врати 13 години во минатото и се присети на времињата кога Лео Меси можел да му стане соиграч, напаѓачот во 2005 бил многу блиску до ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Камерунската фудбалска легенда, Самуел Ето многу добро знае како се освојуваат титули во Лигата на шампионите со оглед на тоа што три пати го подигнуваше ...
  сите 25 | | | веќе видена