Самуел

  во

  Мауро Икарди рано утрово го постигна својот првенец во дресот на Аргентина и тоа во победата над Мексико од 2-0. Капитенот на Интер постигна мајсторски погодок ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Низ долгата и успешна кариера Тијаго Мота ја имаше честа да работи со големи тренерски имиња како Антонио Конте, Томас Тухел и Жозе Мурињо, па може да се ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Аргентина со Лео Меси досега не успеа да освои трофеј, Аргентинците имаа лош настап на Светското првенство во Русија, Икарди сега повторно е во составот и вели ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Аргентина со Лео Меси досега не успеа да освои трофеј, Аргентинците имаа лош настап на Светското првенство во Русија, Икарди сега повторно е во составот и вели ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Мауро Икарди рано утрово го постигна својот првенец во дресот на Аргентина и тоа во победата над Мексико од 2-0. Капитенот на Интер постигна мајсторски погодок ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Вооружен маж во болница во Чикаго убил двајца полицајци и уште други двајца пред и тој самиот да настрада во пукотниците. Мажот прво започнал да пука на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Македонската хокеарска репрезентација ја победи Ирска со 9:6 во првото коло на неофицијалното Светско првенство, Девелопмент купот, што се игра во Фусен, ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонската хокеарска репрезентација зема учество на неофицијалното Светско првенство за држави кои се без затворени хокеј арени во Фусен, Германија, а денес ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Политичките партии треба да бидат транспарентни, не само во поглед на нивното финансирање, туку треба да ги зајакнат и своите внатрешни политички контроли, ...
  сите 16 | | | веќе видена