Сампдорија

  во

  Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Лучано Спалети демантираше дека ги навредувал судиите при драматичната 1:0 победа над Сампдорија додавајќи дека Интер мора да „живее на работ“. Во текот на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Тренерот на Интер, Лучијано Спалети беше отстранет од теренот во 94. минута на мечот со Сампдорија, откако дојде до камерата и извикна „гооооол“ прославувајќи ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Интер со гол во судиското надополнување успеа да стигне до исклучително важни три бода, но иако во прв план се најде Брозовиќ кој го постигна клучниот гол за ...
  сите 48 | | | веќе видена

  „Нероаѕурите“ стигнаа до три бода од незгодното гостување кај Сампдорија, Марсело Брозовиќ длабоко во судиското надополнување донесе победа од 0-1 Италија Во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Составот на Интер дојде до уште една драматична победа во последните секунди, односно пред нив по Тотенхем падна и Сампдорија. „Нероаѕурите“ долго време се ...
  сите 48 | | | веќе видена

  ВАР беше во главна улога на пресметката помеѓу Сампдорија и Интер, им поништи два гола на гостите, кои на крајот сепак славеа со 0-1 благодарејќи на погодокот ...
  сите 48 | | | веќе видена