Салвадор

  во

  Бразил и Уругвај вечерва (21,00) ќе ги одмерат силите во контролен меч кој се игра на Емирејтс арената во Лондон, се очекува во стартните 11 за Кариоките да се ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Драмата почнала во април минатата година , кога мајката на Имелда ја нашла во крв во купатилото и ја однела на доктор. Таму утврдиле дека девојката сакала да ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На жртвата на силување и страшно злоставување во семејството во Ел Салвадор ѝ се закануваат 20 години затвор, бидејќи наводно се обидела да го абортира детето ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „…Една теорија вели дека веќе е на пат за Белизе, со нивен пасош в џебот: пасошот е светло син, со голем златен накитен грб на него, а бидејќи Белизе е членка ...
  сите 13 | | | веќе видена

  САД мора да обезбедат секој кој бега од насилства или прогон, а кому му е потребна заштита како бегалец, да ја добие брзо и „без опструкции“ во согласност со ...
  сите 32 | | | веќе видена

  САД мора да обезбедат секој кој бега од насилства или прогон, а кому му е потребна заштита како бегалец, да ја добие брзо и „без опструкции“ во согласност со ...
  сите 32 | | | веќе видена

  САД мора да обезбедат секој кој бега од насилства или прогон, а кому му е потребна заштита како бегалец, да ја добие брзо и „без опструкции“ во согласност со ...
  сите 32 | | | веќе видена