Сали Бериша

  во

  Од Приштина повторно доаѓаат силни реакции, откако поранешниот албански премиер, Сали Бериша, објави дека Косово е во границите на Србија и на мапите во ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Црна Гора не сака да биде дел од „мини Шенген“. Министерката за економија Драгица Секулиќ, ја отфрли идејата и можноста земјата да се придружи на балканската ...
  сите 518 | | | веќе видена

  Али Ахмети, лидерот на ДУИ и Муса Џафери, поранешен вицепремиер во новиот аудио разговор што на Фејсбук пред малку го објави кичевецот под псевдоним Ел Чека ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Премиерот Еди Рама ја откажал средбата со претседателот на РСМ Стево Пендаровски, кој викендов беше во службена посета на Албанија.Пендаровски се сретна со ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Поранешниот премиер на Албанија, Сали Бериша за време на интервју ја откри неговата тајна за здрав живот. Пред неколку дена тој го прослави неговиот 75-ти ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен претседател на Демократската партија, Сали Бериша најави дека „опозицијата ќе се крене посилно отколку ...
  сите 63 | | | веќе видена

  По изјавата на францускиот претседател Емануел Макрон дека ЕК е против започнувањете на преговорите на Албанија со ЕУ, пристигна и реакција од поранешниот ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Поминаа 21 година од 14 септември 1998 година, дента кога беше нападната албанската Влада и Албанската радио-телевизија од приврзаници на тогашната опозиција и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ерата на избор помеѓу партиски кратенки измира, остапувајќи пред желбата на општеството за персонификација на изборот, личната успешност вредна за награда или ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Веќе три години стана обичај албанската власт во август да се пресели на крајбрежјето на Дермија. Таму, премиерот Еди Рама ги пречека бос и во шорцеви ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен лидер на опозициската Демократска партија, Сали Бериша за Би-Би-Си ја коментираше оставката на ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Поранешниот албански претседател, екс премиер и почесен лидер на опозициската Демократска партија, Сали Бериша за Би-Би-Си ја коментираше оставката на ...
  сите 89 | | | веќе видена