Сакраменто

  во

  Брзината со која американското Федерално истражно биро (ФБИ) го затворил објектот ги натера бројните корисници на интернетот да помислат дека научниците ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Селекторите на европските селекции во септемвриските квалификациски дуели за пласман на СП 2019 година во Кина, можат да сметаат на 18 играчи кои се дел од НБА ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Винс Картер е нов играч на Атланта хокс, откако 41-годишниот кошаркар потпиша едногодишен договор со клубот. За него ова 21-та сезона во НБА, а претходно ...
  сите 9 | | | веќе видена