Сајмон

  во

  Вистинска драма се случувала во емисијата на австралиското ријалити шоу Bride & Prejudice, откако девојката Изи Весеј ја открила валканата тајна на својот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Британската пејачка со албанско потекло Рита Ора веќе некое време живее на нова локација.Најсекси Албанката како што многумина ја нарекуваат се преселила во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Познатата пејачка со албанско потекло Рита Ора веќе некое време живее на нова локација, а сега конечно е откриено и за која локација станува збор. Пејачката ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Рита Ора се преселила во Њу Холанд Парк, најскапата улица во Лондон. Рита Ора, британска пејачка со албанско потекло, веќе некое време живее на нова локација, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Лутите гледачи на шоуто ги затрупале социјалните мрежи со негативни коментари. Полни десет минути звукот бил потполно променет и кандидатите звучеле како ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Капитенот на Борнмут, Сајмон Франсис е полн со оптимизам пред утрешниот меч против Манчестер јунајтед. Во првиот меч од 11-тото коло, Борнмут на свој терен го ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Британскиот совет и Младинскиот културен центар го најавуваат продолжението на фестивалот PlayUK што ќе започне во утре, 2 ноември, во 17.30 часот со панел ...
  сите 12 | | | веќе видена