Сахара

  во

  Уште не е одлучено што ќе се прави со споменикот на Мајка Тереза на Плоштад Македонија, иако речиси година и половина изградбата е стопирана. Извештајот на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Почетокот на годината традиционално донесува вистинска „закуска“ за љубителите на авто-мото спортот. Најтешкото рели во светот Дакар годинава се вози во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Македонија, иако е далеку од мигрантската криза од пред три години, а балканската мигрантска маршрута официјално е затворена, сепак е дел од транзитните ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Македонија, иако е далеку од мигрантската криза од пред три години, а балканската мигрантска маршрута официјално е затворена, сепак е дел од транзитните ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Македонија, иако е далеку од мигрантската криза од пред три години, а балканската мигрантска маршрута официјално е затворена, сепак е дел од транзитните ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп и првата дама Меланија Трамп разговарале на телефон со деца на католички Бадник за тоа каде точно се наоѓа Дедо Мраз. ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп, и првата дама, Меланија Трамп, за време на католичката бадникова вечера преку телефон им објаснуваа на деца каде точно се ...
  сите 103 | | | веќе видена