Руси

  во

  На денешен ден 18 јануари 2019 1535.- Шпанскиот освојувач Франциско Пизаро ја основал Лима, главен град на Перу. 654.- Водачот на запорошките козаци Хетман ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Московскиот бизнисмен, Михаил Прокоров (50), кој се занимава и со политика, своите спортски интереси ги пронашол во најдобрата кошаркарска лига на светот, а ...
  | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори истрага за кражби во сефови во македонските банки, со што се потврди ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Прашање е дали мажите повеќе сакаат руси или бринети, ова е прашањето кое со години наназад се поставува.Со децении се спроведуваат истражувања по ова ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Русија би можела до крајот на годината да ги предаде 24 украински морнари, кои ги зароби кај брегот на Крим, како дел од договор за размена на затвореници со ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Русија би можела до крајот на годината да ги предаде 24 украински морнари, кои ги зароби кај брегот на Крим, како дел од договор за размена на затвореници со ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Русија би можела да ги предаде 24 украински морнари, кои ги зароби во близина на брегот на Крим, во рамките на Договорот за размена на затвореници со Украина, ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Русија би можела до крајот на годината да ги предаде 24 украински морнари, кои ги зароби кај брегот на Крим, како дел од договор за размена на затвореници со ...
  сите 32 | | | веќе видена