Руиниран

  во

  Министерството за внатрешни работи и СВР Скопје денеска во Сингелиќ отворија Канцеларија за превенција која е втора во општина Гази Баба, каде претходно е ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Таму граѓаните ќе може да се информираат за сите аспекти на безбедноста и да имаат директен контакт со полицијата.  Објектот е лоциран на ул. „Алија Авдовиќ“, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Министерството за внатрешни работи и СВР Скопје денеска во Сингелиќ отворија Канцеларија за превенција која е втора во општина Гази Баба, каде претходно е ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Огромни количества црн чад вчера го потемнија небото над скопската населбата Маџари од пожарот што избувна во напуштен отпад. Смрдливиот чад не само што им го ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Во околината на разрушениот планинарски дом „Бреза“, што се наоѓа на планината Голешница, во месноста Бреза, преку ноќ се постави објект. За ова реагираат ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, учествуваа на тркалезна ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Заменичката на Претседателот на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот за информатичко општество и ...
  сите 45 | | | веќе видена