РС

  во

  Ова денеска го истакна министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски на заедничката меѓувладина седница на Република Северна ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Новиот граничен премин меѓу Косово и Македонија „Белановце-Станчиќ“ ќе биде пуштен во употреба во август годинава, објави денеска порталот „Газета експрес“. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Собранискиот спикер Талат Џафери денеска на папата Франциск му подари скулптура на светите браќа Кирил и Методиј, дело на познатиот македонски скулптор Томе ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Земјоделството е еден од секторите коишто има значаен придонес во економиите на Република Северна Македонија и Република Црна Гора, и затоа е важно двете земји ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Земјоделството е еден од секторите што има значаен придонес во економиите на Република Северна Македонија и Република Црна Гора, и затоа е важно двете земји ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Владина делегација, предводена од министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, присуствуваше на тридневна студиска програма за родово одговорно ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Владите на Македонија и на Црна Гора, денеска во Подгорица ќе ја одржат првата заедничка меѓувладина седница. Делегацијата од нашата земја ја предводи ...
  сите 82 | | | веќе видена

  Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Реформи во насока на намалување на невработеноста кај младите, подобро поврзување на домашните компании во меѓународните синџири на вредности и намалување на ...
  сите 57 | | | веќе видена

  Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи денеска имаше средба со министерот без ресор задолжен за дијаспора, Едмонд Адеми, со кој разговараа за ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Скопје, 21 мај 2019 Денес пратеникот на Движењето АВАЗ, Зеќир Рамчиловиќ заедно со колегите од Независната пратеничка група во Делегацијата на ЕУ учествуваше ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Денес пратеникот на Движењето АВАЗ, Зеќир Рамчиловиќ заедно со колегите од Независната пратеничка група во Делегацијата на ЕУ учествуваше на состанокот со ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Интересот за инвестирање во земјава е се поголем, изјави вицепремиерот Кочо Аншушев. Тој рече дека „С. Македонија е на мапата на компаниите што сакаат да го ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Отпочнувањето на преговорите за влез во ЕУ е единствената гаранција дека земјата и натаму ќе биде стабилна, дека ќе води инклузивна политика и дека ќе ...
  сите 194 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан, очекува Македонија да добие датум за почеток на преговорите со Европската Унија, а до ...
  сите 194 | | | веќе видена