Роже Федерер

  во

  Поранешниот светски рекет број 1, Британецот Енди Мареј, го одигра својот последен натпревар на грен слем турнирот Австралија опен, откако загуби од Шпанецот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Поранешниот тенисер број 1 во светот и трикратен гранслем-победник рече дека турнирот во Мелбурн најверојатно ќе му биде последен во кариерата, иако би сакал ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Роже Федерер изјави дека е подготвен за уште една успешна сезона во тенисот, која започнува со „Австралија Опен“, каде што Швајцарецот ќе ја брани својата ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Осумкратниот грен-слем шампион и поранешен тренер на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Американецот Андре Агаси изјави дека често имал впечаток дека нивната ...
  сите 82 | | | веќе видена