Роже Федерер

  во

  Иако обложувалниците очекуваа јапонскиот тенисер Кеи Нишикори да слави против Доменик Тим на Мастерсот во Лондон, сепак Јапонецот повторно разочара со својата ...
  сите 139 | | | веќе видена

  " alt=Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори во ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Од врвот до дното за само неколку часа. Ова му се случи на јапонскиот тенисер Кеи Нишикори кој денеска го доживеа најтешкиот пораз во кариерата. Нишикори во ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Годинешниот подем на Новак Џоковиќ се совпадна со обновата на соработката со тренерот Марјан Вајда. Словакот повторно се грижи за Џоковиќ, како што се виде со ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ кој од утре ќе биде прв на АТП листата, предмаку сензационално го загуби финалниот меч на Мастерсот во Париз. ...
  сите 90 | | | веќе видена

  " alt=Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ кој од утре ќе биде прв на АТП листата, предмаку сензационално го загуби финалниот меч на Мастерсот во Париз. ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ кој од утре ќе биде прв на АТП листата, предмаку сензационално го загуби финалниот меч на Мастерсот во Париз. ...
  сите 108 | | | веќе видена