Роуз

  во

  На вечерашниот симфониски концерт на Македонската филхармонија насловен „Руска игра“ солист ќе биде Џозеф Алези, прв тромбонист во престижната Њујоршка ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Канадските модни дизајнери Стив Реј Баскарн и Роуз Далтон се креатори на веројатно најбизарните и најгрди чевли кои сте ги виделе, а кои би се изработувале од ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Кога ќе помислиме дека во модата се прикажани сите можни експерименти, сега се појавија новите чевли потпетици направени од човечка кожа. Бизарни чевли се ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Бизарните чевли направени од човечка кожа се дело на канадските дизајнери Роуз Далтон и Стив Реј Баскарн, кој веќе го шокираа светот со своите креации и мрачни ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Била на девет естетски операции за да успее во тоа. „Мислам дека е убава, сталожена, класична. Начинот на кој се движи. Што може тука да не ви се допаѓа“ – ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дерик Роуз, човекот кој жареше и палеше пред 8 години, и кој размислуваше да се повлече од активно играње кошарка поради повредите кои ги влечеше, сепак со ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Таму каде што облеката се користи како прикривање на женските облини, британската раскошна и бујна убавица Деми Роуз гледа само вишок „крпчиња“ кои веднаш ги ...
  сите 5 | | | веќе видена

  ЛА Лејкерс продолжува со игрите „топло-ладно“ на стартот на новата натпреварувачка сезона во НБА лигата, па така по поразото од Торонто, „езерџиите“ изминатава ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Пет недели по раѓањето на ќерката Рани Роуз со музичарот Дани Фуџикава, 39-годишната актерка Кејт Хадсон се појави во јавноста на настан во Лос Анџелес по ...
  сите 6 | | | веќе видена