Ротердам

  во

  Холандските служби за итни случаи соопштија денеска дека десетици патници кои се разболеле на крузерот закотвен во Ротердам се задржани на бродот заради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Холандските служби за итни случаи соопштија денеска дека десетици патници кои се разболеле на крузерот закотвен во Ротердам се задржани на бродот заради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Центарот ќе има цел надминување на разликите, помирување и доближување на младите од Балканот (особено од Црна Гора, Косово, Албанија, Македонија, Босна и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Некогаш важеше за еден од најталентираните играчи во Европа и светот, но Ројсон Дренте веќе со години игра фудбал во „анонимност“. Ројсон Дренте како 20 ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Навивачите на холандскиот фудбалски прволигаш Екселзиор направија вистински дожд од играчки на средбата со Феенорд, откако дознаа дека ќе бидат сместени на ...
  | | веќе видена

  Фудбалот знаел и знае да донесе магични моменти, но дефинитивно навивачите на холандскиот прволигаш Ексцелзиор се денешен хит во светот на фудбалот. За време ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Фудбалот понекогаш знае да донесе магични моменти за кои долго ќе се зборува и ќе остават позитивен впечаток на сите кои се дел од овој спорт. Таков е случајот ...
  сите 3 | | | веќе видена