Ротердам

  во

  Робин Ван Перси во финишот на неговата кариера одлучи да се врати во својата земја и тоа во клубот во која ја започна кариерата и излезе на големата сцена-тоа ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Дваесет и петгодишниот битолчанец Александар Здравковски, кој магистрирал Економија и бизнис на „Еразмус Универзитетот“ во Ротердам, моментално работи во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По долгата летна суша, сообраќајот на една од најплитките точки на текот на реката Рајна речиси еден месец бил сопрен кон крајот на минатата година, гушејќи ja ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Националната американска асоцијација за танц „American Dance Abroad“ месецов го посвети на работата на Рисима Рисимкин и Културниот центар Интерарт во ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација предмалку на жрепката во Брисел ги дозна противниците на Европското првенство кое ќе се одржи од 12. до 29. септември ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Одбојкарската репрезентација на Македонија во историскиот прв настап на Европско првенство ќе биде дел од групата Ц во Љубљана и ќе игра против домаќинот ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Македонската одбојкарска репрезентација вечерва од 18:30 часот на ждрепката во Брисел ќе ги дознае противниците на Европското првенство кое ќе се одржи од 12. ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Капитенот Никола Ѓоргиев оствари 217 поени, од тоа 203 со смеч, а Деспотовски има ефект од 65,38 отсто во односот на наместени топки и освоени поени ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Универзитетот во Ротердам каде што магистрирал, според Шангајската ранг-листа, е помеѓу петте најдобри универзитети во светот за бизнис-администрација и во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Манчестер Сити вчеравечер го прегази Бартон во натпреварот од полуфиналето во англискиот Лига Куп. „Граѓаните“ славеа со дури 9:0 и така ја продолжијата низата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонија првпат избори пласман на Европското првенство (ЕП) во одбојка, откако ја совлада Унгарија со 3-0 (25-21, 25-20, 25-21) во сетови, во решавачкиот ...
  сите 79 | | | веќе видена