Росоњерите

  во

  Откако минатата сезона завршија на разочарувачкото седмо место во Серија А, од Милан се надеваат дека оваа сезона ќе завршат на место на табелата кое што му ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Младиот португалски напаѓач, Андре Силва пристигна како големо засилување за Милан, но тој минатата сезона не ги оправда очекувањата. Во „Серија А“ постигна ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Италијанските медиуми пренесуваат дека Бонучи е блиску до враќање во Јувентус откако една сезона го носеше дресот на Милан. Леонардо Бонучи минатото лето беше ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Се чини дека после само една сезона помината на „Сан Сиро“, Леонардо Бонучи ќе ги напушти „Росоњерите“. Италијанските медиуми пренесуваат дека агентот на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  По првиот дел без голови, екипата на Јувентус синоќа одигра одлични втори 45 минути во кои успеја да постигне 4 гола против тимот на Милан и да стигне до Купот ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Фудбалерите на Јувентус славеа со високи 4:0 синоќа во Рим во големото финале од Купот на Италија против Милан. После првиот дел во кој што мрежите мируваа на ...
  сите 16 | | | веќе видена