Росоман

  во

  Изгаснат е големиот пожар што синоќа беснееше кај Манастирец, општина Росоман.– Ноќеска пред полноќ имавме состанок организиран од градоначалникот на ...
  сите 294 | | | веќе видена

  Членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ не запираат со посетите ширум државата. Тие денес беа во посета на повеќе општини. Во општина Карбинци покрај истоименото ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Голем дефект на водоводната линија се случи попладнево во Кавадарци, поради што две третини од кавадарчани се без вода за пиење. Пандорка Димитриева Крстевска, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Голем дефект на водоводната линија се случи попладнево во Кавадарци, поради што две третини од кавадарчани се без вода за пиење. Пандорка Димитриева ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Желбата за крводарување кај кавадарчани и росоманци е се поголема. Тоа го покажуваат и податоците од општинската организација на Црвен Крст. Во континуитет се ...
  сите 23 | | | веќе видена