Роси

  во

  Стилистите ја препорачуваат витканата боб-фризура како најхит за оваа сезона. „Ако сакате да сте ин, времето за промени е сега, пред студените денови“, велат ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Актерката Милица Стојановска е лауретката на наградата „Голема ѕвезда на македонскиот филм“, која ја доделува Друштвото на филмските професионалци на ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Италија веројатно ги помина најтешките денови во нејзината историја. „Аѕурите“ не се избори за пласман на Мундијалот кој ова лето ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На третата прес-конференција посветена на 39. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ беше објавена лауретката на наградата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  На третата прес-конференција посветена на 39. издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера „Браќа Манаки“ беше објавена лауретката на наградата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  На патеката во Мизано се возеше ГН на Сан Марино од шампионатот во Мотоциклизам. Трета победа оствари Андреа Довициозо пред светскиот првак Марк Маркез и ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Мото2 возачот Романо Фенати доби дисквалификација од трката во Мизано и може да биде дополнително казнет во неверојатен инцидент во кој тој се обиде да ја ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Домашните возачи доминираа на ГН на Сан Марино, Андреа Довициозо го копмплетираше хет-трикот со одлична трка и победа во кралската класа.Перфектен ден за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Андреа Довициозо ја оствари третата победа во Мото ГП шампионатот, со целосна доминација на денешната трка за ГН на Сан Марино, на која во поголем дел имаше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хорхе Лоренцо докажа дека е во врвна форма и на денешните квалификации во Мисано, патека на која издоминира од почеток до крај во завршната сесија во која ...
  сите 13 | | | веќе видена

  аЦели десет години по големиот успех на првиот дел, популарниот филмски мјузикл „Мама миа“ доби продолжение, повторно со музиката на безвременските хитови на ...
  сите 3 | | | веќе видена