Роси

  во

  Андреа Довициосо победи на последната трка во сезоната, возачот на Дукати најдобро се снајде на влажната патека во Валенсија и мина прв низ целта пред Алекс ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Трката за Големата награда на Валенсија ни донесе големи возбудувања како и секоја година, но овојпат необично беше тоа што временските услови беа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Трката за Големата награда на Валенсија ни донесе големи возбудувања како и секоја година, но овојпат необично беше тоа што временските услови беа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Многу интересна трка во Валенсија денес гледаа љубителите на Мото ГП шампионатот, а на крајот победи возачот на Дукати, Андреа Довициозо. Поради големи ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Трката за Големата награда на Валенсија ни донесе големи возбудувања како и секоја година, но овојпат необично беше тоа што временските услови беа ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Џорџо Кјелини ќе ја носи капитенската лента од првата минута на дуелот меѓу Италија и Португалија од Лигата на нации, а за него ова ќе биде вкупно 100. настап ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Поранешната италијанска фудбалска ѕвезда, Џузепе Роси буквално го допре доното кога е неговата кариера во прашање. 31-годишниот напаѓач пред десетина години ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Валентино Роси непарави некарактеристина грешка за него и на четири круга пред крајот падна во ситуација кога беше прв на трката за Големата награда на ...
  сите 2 | | | веќе видена