Романците

  во

  Македонската репрезентација ќе отпатува за Плоешти без селекторот Јорданчо Давитков, кој ќе мора да замине за Кувајт и да го води својот клуб во финалето од ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Селекторот Јорданчо Давитков се соочува со серизни проблеми во пресрет на квалификацискиот натпревар против Романија. Александар Костоски објави завршување на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Сојузната канцеларија за миграција на Германија го објави најновиот извештај со статистички податоци за доселени и иселени лица во и од таа земја во периодот ...
  сите 2 | | | веќе видена