Ролан Гарос

  во

  Исповета на српскиот ас го запрепастил светотПо освојување на Ролан Гарос 2016 година, следел тежок период на Новак Ѓоковиќ. Најдобриот тенисер се пдврганал на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Новак Ѓоковиќ во поткастот на Луис Хоувс зборувал за почетоците, периодот кога бил „изгубен“ и кога не знаел што да прави со тениската кариера… “Имав нагорна ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Лондон, 16. октомври 2018 (ИНПРЕС) – Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата го постигна со освојувањето на Ролан ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата го постигна со освојувањето на Ролан ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Романската тенисерка Симона Халеп годинава ќе ја заврши на првото место на ВТА листата. Таа најголемиот успех во кариерата го постигна со освојувањето на Ролан ...
  сите 17 | | | веќе видена