Ролан Гарос

  во

  Првата носителка на тенискиот гранслем-турнир во Мелбурн, Романката Симона Халеп, се спаси од пораз во дуелот против Естонката Каиа Канепи (6-7, 6-4 и 6-2) и ...
  сите 128 | | | веќе видена

  Во интервју за чешкиот портал „Спорт.цз“, долгогодишниот тренер на Новак Ѓоковиќ, Маријан Вајда признава дека светскиот број 1 има голема цел во новата сезона ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Постолимписката 2019 година ќе биде година без Светско првенство во фудбал, но тоа не значи дека ќе изостанат големите приредби. Светските првенства во ракомет ...
  сите 11 | | | веќе видена